خانه » فرهنگ و هنر » تاریخ تمدن » کتاب مردگان در لندن گشوده می شود

کتاب مردگان در لندن گشوده می شود

جزییاتی ظریف از نوشته‌های مربوط به زندگی پس از مرگ روی کاغذهایی پاپیروسی در نمایشگاه موزه بریتانیای لندن، به نمایش عمومی درآمد…

جزییاتی ظریف از نوشته‌های مربوط به زندگی پس از مرگ روی کاغذهایی پاپیروسی در نمایشگاه موزه بریتانیای لندن، به نمایش عمومی درآمد.

این نمایشگاه که ” سفر به دنیای پس از مرگ،‌کتاب مردگان مصر باستان” نام دارد، به صورت دقیق به نمایش تئولوژی و عقیده نهفته شده در کتاب مردگان مصر باستان می‌پردازد.

به گفته مقامات موزه بریتانیا، مچموعه به نمایش در آمده متعلق به بخش‌هایی از کتاب مردگان است که جزییات تازه‌ای از عقاید مرسوم مصر باستان را شامل شده و تا کنون نیز به نمایش درنیامده بودند. جزییاتی که از لحظه مرگ تا تدفین، روز رستاخیز و در آخر بهشت را به تصویر می‌کشد.

جان تیلور، مسوول نمایشگاه گفت:‌ هدف اصلی این نمایشگاه ارائه فهمی بهتر از عقاید مصریان باستان در باره حیات پس از مرگ به مردم و تاباندن نور بیشتری به امیدها و ترس‌های آن‌ها است.

وی با اشاره به اینکه، عمل مومیایی کردن، اولین گام درمسیر زندگی ابدی مصریان بوده افزود: این نمایشگاه می‌خواهد تا به عنوان گام بعدی، آنچه را که پس از آن رخ می‌دهد را به نمایش درآورد.
منبع: khabaronline.ir
QR:  کتاب مردگان در لندن گشوده می شوددسترسی سریع به این مطلب:
http://www.yordfun.ir/?p=127
گزارش این مطلب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

theme